Медведєва М.І. Моделювання виробничо-логістичної системи з неідентичним переналагодженням обладнання

  • Marina Medvedeva Донецький національний університет
Ключові слова: Система масового обслуговування, стаціонарні ймовірності, надійність обладнання, профілактика, відновлення і переналагодження обладнання

Анотація

У роботі розглянуті питання моделювання функціонування виробничо -логістичної системи з ненадійним обладнанням та неідентичної переналадкой перед початком обслуговування чергової партії замовлень, заснованої на моделях теорії масового обслуговування. Для вирішення даної задачі гнучку виробничу систему представляємо у вигляді одноканальної системи масового обслуговування, на вхід якої надходить пуассоновский потік інтенсивності  замовлень в одиницю часу. Обробка замовлень відбувається в порядку їх надходження, причому час обробки замовлень має показовий закон розподілу з параметром . Прилад володіє особливістю, яка полягає у тому, що після закінчення обробки всіх замовлень, що знаходяться в системі, він переходить у вільний стан і для переходу його в робочий стан необхідна переналагодження, яка починається після надходження вимоги у вільну систему. Тривалість переналагодження має показовий розподіл з параметром . Крім того, передбачається, що обладнання в процесі свого функціонування може виходити з ладу і відновлюватися. У разі виходу обладнання з ладу, виконуються ремонтні (відновні) роботи. Обслуговування обладнання (відновлення, профілактика і переналагодження) здійснює одна бригада робітників. Припускаємо, що прилад може вийти з ладу в будь-який момент часу, як під час обслуговування заявок (в робочому стані), причому заявка, яка перебуває на обслуговування в момент виходу приладу з ладу, втрачається. Замовлення, які знаходяться в системі у момент виходу обладнання з ладу (якщо такі є), обслуговуються після ремонту. Після відновлення необхідна переналагодження обладнання, тривалість якої відмінна від тривалості, яка почалася після надходження вимоги у вільну систему (від первісної переналагодження обладнання). Для описаної системи знайдені характеристики, які використовуються для знаходження основних параметрів функціонування системи, що використовуються при побудові економічних критеріїв. Ключові слова. Система масового обслуговування (СМО), стаціонарні ймовірності, надійність обладнання, профілактика, відновлення і переналагодження обладнання.

Біографія автора

Marina Medvedeva, Донецький національний університет
Медведєва Марина Іванівнакандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математики та математичних методів в економіці,Донецький національний університет(Донецьк, Україна)

Посилання

Radio-Electronics-Television Manufacturers Association, 1955, Electronic. Applications Reliability Review, v. 3, № 1, May, p.18.

Гнеденко Б.В., Беляев Ю.К., Соловьев А.Д. Математические методы в теории надежности. – М.: Наука, 1965. – 524 с.

Румянцев Н.В. Моделирование гибких производственно-логистических систем. – Донецк: ДонНУ, 2004. – 235 с.

Новиков О.А. Петухов С.И. Прикладные вопросы теории массового обслуживания. – М.: «Советское радио», 1969. – 400 с.

Розділ
Моделювання в системах мікро- і макроекономіки